نمایش خبر

تصاویر در وب

تصاویر در وب

یکی از روش هایی که برای لود بهتر وب سایت ها بسیار مهم است (مخصوصا برای سایت های که دارای عکس های بسیاری هستند حالت بصری دارند) در مورد حجم و فرمت عکس ها  هست که بهتر است به صورت فرمت هایی باشند که برای وب رایج است و یا اینکه دارای حجم بسیار کمی باشند که در ادامه به توضیحات بیشتر خواهیم پرداخت.

فرمت های رایج در وب سایت ها

سه نوع فرمت رایجی که برای تصاویر استفاده میشود شامل این موارد است png, jpg(jpeg) ,gif

عکسهای JPG (همچنین به عنوان عکس JPEG شناخته می شود)حاوی  مقدار زیادی از رنگ، سایه، شیب، و یا الگوهای پیچیده هستند و محبوب ترین فرمت فایل آنلاین و معمولا برای تصاویر محصول، عکس ها، و آگهی ها استفاده می شود.

 PNG یکی دیگر از فرمت های فایل محبوب آنلاین  است. در نرم افزار Adobe Photoshop، شما گزینه ای برای ذخیره PNG به عنوان PNG-8 یا PNG-24 دارید.

PNG-8 دارای یک پالت رنگ بسیار محدودی از 256 رنگ باشد. در حالی که اندازه تصویر بسیار کوچک است، این مورد گزینه خوبی برای تصاویر پیچیده و عکس ها می باشد.

مهمتر از همه، با PNG می توانید شفافیت(transparency) را اداره کنید. این یکی از بزرگترین نقاط تمایز بین PNG و JPEG است.

PNG  بسیار برای لوگوها استفاده میشود زیرا در این مورد با کیفیت بالا هستند، و می تواند شفافیت(transparency) را اداره کند.

فایل های gif از سال ها پیش دارای محبوبیت بوده اند ، اما هنوز هم یک گزینه برای اندازه تصویر کوچک که در آن تنها چند رنگ مورد نیاز است وجود دارد، بسیار شبیه به PNG-8است. فایل های GIF به تنهایی 256 رنگ را محدود کرده است. به این دلیل، فایل های gif هرگز نباید برای عکس ها استفاده می شود.

کامنت جدید ...
Sort by:

'